trasy

HISZPANIA, PORTUGALIA I FRANCJA
14.05 – 28.05.2017 / 15 dni / cena: 2050 EUR + 2250 PLN
ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelach 2* /3* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – BARCELONA

Przelot z Warszawy do Barcelony. Zwiedzanie miasta – Barcelona Gaudiego: Park Guell, modernistyczne kamienice, niedokończony kościół Sagrada Familia.

2 DZIEŃ: BARCELONA – MONTSERRAT – SARAGOSSA

Barcelona współczesna: wzgórze Montjuic (obiekty olimpijskie, panorama miasta) oraz Barcelona historyczna: spacer po dzielnicy gotyckiej, zwiedzanie katedry. Przejazd do sanktuarium na Montserrat: zwiedzanie bazyliki Matki Bożej oraz części klasztoru benedyktyńskiego. Przejazd do Saragossy.

3 DZIEŃ: SARAGOSSA – LOURDES

Nawiedzenie bazyliki Matki Bożej na Kolumnie (El Pilar) w Saragossie. Przejazd do Lourdes. W Lourdes codziennie wieczorem udział w procesji różańcowej.

4 DZIEŃ: LOURDES

Nawiedzenie sanktuarium (bazyliki, Grota) – zapoznanie się z historią tego miejsca i historią objawień. Po południu zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty oraz uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

5 DZIEŃ: LOURDES – SAN SEBASTIAN – BURGOS

Msza św. w sanktuarium. Czas na indywidualną modlitwę oraz kąpiel w basenach. Przejazd do Burgos. Po drodze odpoczynek i czas wolny w San Sebastian.

6 DZIEŃ: BURGOS – SANTIAGO de COMPOSTELA

Zwiedzanie katedry i kościoła św. Mikołaja w Burgos. Przejazd do Santiago de Compostela.

7 DZIEŃ: SANTIAGO de COMPOSTELA – FATIMA

Zwiedzanie katedry św. Jakuba oraz spacer po historycznej części miasta. Przejazd do Fatimy. W Fatimie codziennie wieczorem uczestnictwo w różańcu i procesji ze świecami.

8 DZIEŃ: FATIMA – LIZBONA – FATIMA

Całodzienny wyjazd do Lizbony – zwiedzanie dzielnicy Belem (klasztor hieronimitów, Wieża Betlejemska, Pomnik Odkryć Geograficznych), zwiedzanie dzielnicy Alfama (katedra, kościół św. Antoniego), panorama miasta z Zamku św. Jerzego. Powrót do Fatimy.

9 DZIEŃ: FATIMA

Nawiedzenie sanktuarium, zapoznanie się z historią tego miejsca i historią objawień. Uczestnictwo w uroczystościach niedzielnych: różaniec, procesja, Msz św. międzynarodowa. Po południu – droga krzyżowa, zwiedzanie domów dzieci w miejscowości Aljustrel oraz miejsc objawień w Valinhos i Loca do Cabeço.

10 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE – FATIMA

Całodzienny wyjazd do klasztorów w Batalha i Alcobaça oraz do miejscowości rybackiej Nazare (kościół Matki Bożej z Nazare). Po południu odpoczynek na plaży. Powrót do Fatimy.

11 DZIEŃ: FATIMA – SALAMANKA

Wolne przedpołudnie w Fatimie. Przejazd do Salamanki.

12 DZIEŃ: SALAMANKA – ALBA de TORMES – AVILA

Zwiedzanie Salamanki: Plaza Mayor, uniwersytet, stara i nowa katedra, Dom pod Muszlami. Przejazd do Alba de Tormes: nawiedzenie kościoła św. Teresy Wielkiej (grób i relikwie świętej). Przejazd do Avili: nawiedzenie kościoła karmelitańskiego (miejsce urodzenia św. Teresy), spacer po zabytkowej części miasta.

13 DZIEŃ: AVILA – ESCORIAL – DOLINA POLEGŁYCH – MADRYT

Zwiedzanie kompleksu klasztorno-pałacowego El Escorial oraz Doliny Poległych: pomnika – mauzoleum ofiar hiszpańskiej wojny domowej. Przejazd do Madrytu.

14 DZIEŃ: MADRYT – TOLEDO – MADRYT

Wycieczka do Toledo: zwiedzanie katedry, kościoła S. Tome (z obrazem El Greca „Pogrzeb Hrabiego Orgaza”), synagogi La Blanca, spacer po zabytkowej części miasta oraz panorama Toledo z punktu widokowego. Powrót do Madrytu – panoramiczne zwiedzanie miasta.

15 DZIEŃ: MADRYT – WARSZAWA

Zwiedzanie kolekcji malarstwa hiszpańskiego w Muzeum Prado (El Greco, Velazquez, Murillo, Goya). Przelot do Warszawy.

OFERTY SPECJALNE

LIBAN
12.10 – 20.10.2017

Ojczyzna św. Charbela


 
czytaj
MEKSYK
07.11 – 16.11.2017

 


 
  czytaj
WIETNAM I KAMBODŻA
25.11 - 09.12.2017

 


 
  czytaj
IZRAEL
21.12 – 29.12.2017

Boże Narodzenie w Ziemi Świętej

czytaj