trasy

MAROKO - OAZY POD GÓRAMI ATLAS
100 lat po bł. Karolu de Foucauld

03.11 – 14.11.2017 / 12 dni / cena: 1450 EUR + 3700 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem (z przesiadką)
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem i terenowymi samochodami
  • noclegi w hotelach 3/4* (pokoje 2-osobowe), jeden nocleg na pustyni w namiotach
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opiekę księdza przewodnika i pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – CASABLANCA

Przelot z Warszawy do Casablanki (z przesiadką).

2 DZIEŃ: CASABLANCA – EL JADIDA – ESSAOUIRA

Casablanca: zwiedzanie meczetu Hassana II, Placu Mohammeda V i spacer uliczkami białego miasta, powstałego w stylu art deco na początku XX w. Przejazd do El Jadidy – zwiedzanie portugalskiej cytadeli wpisanej na Listę UNESCO. Wieczór i nocleg w nadatlantyckiej Essaouirze.

3 DZIEŃ: ESSAOUIRA – AGADIR

Spacer po Essaouirze – „białej perle Atlantyku”, „wietrznym mieście”. Od portu przez tętniącą życiem medynę, pośród jej straganów (obok produktów spożywczych – kolorowe, bawełniane stroje, skórzane sandały i dźwięki rytmicznej muzyki), aż do Scali – portugalskiego bastionu na smaganych oceanem skałach. Przejazd do Agadiru z postojem u źródeł „złota Maroka” – wśród drzew arganii, w arganiowej olejarni.

4–5 DZIEŃ: AGADIR

Dwudniowy wypoczynek w hotelu z zielonym ogrodem, basenem, położonym tuż przy plaży i w dogodnym do spacerów punkcie miasta.

6 DZIEŃ: AGADIR – TAROUDANT – TIOUT – TATA

Wyjazd w kierunku południowo-wschodnim ku górom Antyatlasu. Taroudant – miejsce transakcji i odpoczynku dla niosących cenne towary handlarzy szlaku transsaharyjskiego. Miasto zwane do dziś „małym Marrakeszem”, dawniej siedziba silnego garnizonu wojskowego. W osadzie Tiout poczujemy smaki i wyzwania niewielkiej oazy: spacer wśród poletek uprawnych, oazowy „basen” i restauracja z gorącymi podpłomykami. Dalej trasa prowadzi do pustynnego miasta Tata.

7 DZIEŃ: TATA – ZAGORA – OAZA M’HAMID

Bezdroża przemierzymy na wschód, do Zagory, gdzie potężne wrota symbolicznie dzielą miasto od piasków pustyni. W XVI w. kilkakrotnie wyruszała stąd armia saddycka, by sułtanowi Maroka podporządkować źródła złota w Timbuktu (dziś Mali). Nocleg pod gwiaździstym (?) niebem w przestronnych namiotach w oazie.

8 DZIEŃ: M’HAMID – ZAGORA – OUARZAZATE

Cały dzień na transsaharyjskim szlaku handlowym. Oczy cieszyć będą oazy położone w dolinie rzeki Draa – bogatym źródle marokańskich daktyli. Palmy daktylowe dają tu owoce szczególnie cenione przez Marokańczyków za swój miąższ, smak i wielkość (czas pielgrzymki przypada miesiąc po dorocznych daktylowych zbiorach!).

9 DZIEŃ: OUARZAZATE – AIT BEN HADDOU – MARRAKESZ

Dawny garnizon Ouarzazate – dziś marokańskie centrum kinematografii to początek trasy do obiektu wpisanego na Listę dziedzictwa kultury UNESCO, kazby Ait ben Haddou (kręcono tu m.in. film Kundun, Królestwo Niebieskie, Jezus z Nazaretu, Gladiator). Do Marrakeszu dotrzemy malowniczą drogą przez Atlas Wysoki, mijając Przełęcz Tiszka, 2260 m. n.p.m.

10 DZIEŃ: MARRAKESZ

Całodzienne zwiedzanie miasta – niepisanej stolicy południa kraju: Mauzoleum dynastii Saadytów, spacer przez targ, meczet Kutubia, wizyta w berberyjskiej aptece, plac Jamaa el-Fna.

11 DZIEŃ: MARRAKESZ – CASABLANCA

Przejazd do Casablanki (po śniadaniu lub po obiedzie – w zależności od warunków pogodowych).

12 DZIEŃ: CASABLANCA – WARSZAWA

Przelot z Casablanki do Warszawy (z przesiadką).

OFERTY SPECJALNE

LIBAN
12.10 – 20.10.2017

Ojczyzna św. Charbela


 
czytaj
MEKSYK
07.11 – 16.11.2017

 


 
  czytaj
WIETNAM I KAMBODŻA
25.11 - 09.12.2017

 


 
  czytaj
IZRAEL
21.12 – 29.12.2017

Boże Narodzenie w Ziemi Świętej

czytaj