trasy

SŁOWENIA
Wiara będzie Wam światłem, a język ojczysty kluczem do rozwoju narodu
bł. Anton Martin Slomšek

04.07 – 13.07.2017 / 10 dni / cena: 1720 EUR + 2500 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelach 3* /4* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – LUBLANA

Przelot na trasie Warszawa – Lublana (z przesiadką). Spacer po stolicy Słowenii: nawiedzenie Katedry św. Mikołaja, serce miasta – Plac Prešerena: kościół Franciszkanów i secesyjne kamienice przy placu; mosty nad Lublanicą, przejście uliczkami Starego Miasta i wjazd kolejką na Wzgórze Zamkowe: panorama miasta z dziedzińców lublańskiego Zamku.

2 DZIEŃ: LUBLANA – PTUJSKA GORA – PTUJ – JERUSALEM – RADENCI

Przejazd do Ptujskiej Góry i nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, perły sztuki gotyckiej w Słowenii (pochodzący z początku XV wieku rzeźbiony ołtarz Maryi Panny z Dzieciątkiem otaczającej wiernych opiekuńczym płaszczem). Zwiedzanie Ptuja: Wieża Miejska, pomnik Orfeusza, nawiedzenie kościoła św. Jerzego, kościoła franciszkańskiego ss. Piotra i Pawła i zwiedzanie renesansowej rezydencji – dawnego zamku biskupów z XII w. z ekspozycją instrumentów muzycznych, XVII-wiecznego malarstwa i broni. Przejazd do Jeruzalem na słoweńskim szlaku winnic i dalej do Uzdrowiska Radenci (możliwość korzystania z wybranej oferty leczniczo-rekreacyjnej ośrodka).

3 DZIEŃ: RADENCI – MARIBOR – SPŁYW DRAWĄ – RADENCI

Spacer po stolicy słoweńskiej Styrii, Mariborze: kolumna mariacka, Plac bł. Antoniego Slomšeka, nawiedzenie gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela, bazyliki św. Marii Matki Litościwej, Lent – promenada nad Drawą i wsparta o ścianę kamieniczki, najstarsza na świecie winorośl. Przejazd nad Drawę i spływ rzeką na tratwach. Powrót do uzdrowiska.

4 DZIEŃ: RADENCI

dzień wypoczynku w uzdrowisku.

5 DZIEŃ: RADENCI – LUBLANA

Przedpołudnie w uzdrowisku Radenci. Popołudniowy przejazd do stolicy.

6 DZIEŃ: LUBLANA – BREZJE – BLED – VINTGAR – LUBLANA

Dzień spędzony pośród Alp (Alp Kamnicko-Sawińskich i u podnóża Alp Julijskich) w rejonie Gorenjska. Nawiedzenie neobarokowej świątyni w Brezje (narodowym sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych ze słynącym łaskami obrazem Matki Bożej opiekują się OO. Franciszkanie). Przejazd do Bledu: spacer po kurorcie, nawiedzenie kościoła Wniebowzięcia NMP znajdującego się na Blejskim Otoku i zwiedzanie górującego nad nim zamku. Spacer wąwozem nad wartką rzeką Radovną - Vintgar. Powrót na nocleg do Lublany.

7 DZIEŃ: LUBLANA – JASKINIA POSTOJNA – PREDJAMA – okolice NOVEJ GORICY

Zwiedzanie Jaskini Postojnej (przejazd koleją podziemną oddaną do użytku w 1872 r.), przejazd i zwiedzanie XVI-wiecznego zamku Predjama zbudowanego przy skale z wykorzystaniem naturalnych grot. Nocleg w rejonie Nowej Goricy, u podnóża Alp Julijskich.

8 DZIEŃ: SVETA GORA – PIRAN

Nawiedzenie bazyliki Wniebowzięcia NMP w Svetej Gorze (682 m. n.p.m.). Przejazd na adriatyckie wybrzeże Słowenii i spacer po Piranie, do 1797 roku wchodzącym w skład Republiki Weneckiej.

9 DZIEŃ: PIRAN – HRASTOVLJE – LUBLANA

Powrót do Lublany. Po drodze zwiedzanie Hrastovlje (XIII-wieczny kościół św. Trójcy z freskami z 1490 roku). Czas na indywidualny spacer po stolicy.

10 DZIEŃ: LUBLANA – WARSZAWA

Przelot z Lublany do Warszawy (z przesiadką).

OFERTY SPECJALNE

BIRMA I LAOS
 
09.02 – 22.02.2019

 
 
 

 czytaj
BRAZYLIA
 
06.03 – 24.03.2019

 
 
 

 czytaj
FATIMA
 
24.04 – 29.04.2019

Dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu

 czytaj
ARMENIA I GRUZJA
 
24.04 – 04.05.2019

Pierwsi chrześcijanie w cieniu Araratu

 czytaj
KAZACHSTAN
 
28.04 – 05.05.2019

„Toczka” na stepie"

 czytaj