trasy

ALBANIA
8 dni, samolotowo – autokarowa
11.05 – 18.05.2023
CENA: 1200 EURO + 1900 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy autokarem
  • wyżywienie pełne (3 posiłki dziennie)
  • noclegi w hotelach 3*/4* (pokoje 2-osobowe)
  • opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych
  • opłaty za świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny I Pomocowy
  • opiekę duchową księdza/pilota
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – TIRANA
Przelot na trasie: Warszawa – Tirana (Albania). Zwiedzanie stolicy Albanii: plac Skanderberga, katedra katolicka p.w. św. Pawła. Nawiedzenie miejsc związanych z obecnością w Tiranie rodziny (matki i siostry) świętej Matki Teresy z Kalkuty.

2 DZIEŃ: KRUJA – SANKTUARIUM ŚW. ANTONIEGO – SZKODRA
Kruja - miasto, które w XV w. było centrum oporu Albańczyków wobec osmańskiej inwazji. Zwiedzanie zamku Skanderbega.. Kościół św. Antoniego w Lac – najsłynniejsze miejsce pielgrzymkowe w Albanii. Szkodra – jedna z pierwszych stolic państwa Ilirów, pięknie położona nad jeziorem Szkoderskim. Katolicka Archikatedra pw. św. Szczepana. Spacer po mieście.

3 DZIEŃ: BERAT
Spacer po Berat, mieście tysiąca okien, które w 2008 r. zostało wpisane na listę UNESCO. Wizyta w twierdzy, gdzie znajdują się liczne świątynie oraz muzeum ikon Onufrego.

4 DZIEŃ: KLASZTOR W ARDENICY – APOLLONIA – WLORA
Klasztor w Ardenicy, znany jako miejsce gdzie bohater narodowy Albanii, Scanderbag ożenił się z księżniczką Androniką Arianti. Apollonia – zwiedzanie ruin miasta, założonego przez korynckich kolonistów w VII w. przed Chr. oraz znajdującego się obok klasztoru bizantyjskiego z XIII w. Wlora – miasto, w którym 28 listopada 1912r. została ogłoszona niepodległość Albanii.

5 DZIEŃ: PARK NARODOWY LLOGARA – BUTRINT
Butrint – zwiedzanie starożytnego miasta, znajdującego się pod opieką UNESCO: amfiteatr, ruiny domów, łaźni rzymskich oraz budowle bizantyjskie z VI w. (baptysterium i bazylika).

6 DZIEŃ: SARANDA KSAMIL
Saranda, to miasto – kurort, położone nad Zatoką Morza Jońskiego. Dzień przeznaczony na odpoczynek.

7 DZIEŃ: SARANDA – GJIROKASTRA – DURRES
Gjirokastra, jedno z najpiękniejszych miast Albanii, zwane „srebrnym” lub „kamiennym”. W 2005 r. zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer pośród pięknych, starych budynków i labiryntów ulic z mnóstwem punktów widokowych. Durres – główny port morski Albanii. Spacer po mieście oraz rzut oka (z zewnątrz) na największy na Bałkanach amfiteatr rzymski.

8 DZIEŃ: TIRANA – WARSZAWA
Przelot na trasie: Tirana – Warszawa.