w przygotowaniu

KALININGRAD I OBWÓD KALININGRADZKI
Nowa trasa

Na trasie m.in.:
Kaliningrad. Ważny morski port handlowy i wojenny. Stolica obwodu kaliningradzkiego. Objazd miasta: plac Zwycięstwa z Soborem katedralnym Chrystusa Zbawiciela. Katedra Matki Bożej i św. Wojciecha. Na tyłach katedry znajduje się mauzoleum niemieckiego filozofa Immanuela Kanta, który spędził prawie cale swoje życie w Królewcu. Wioska rybacka, której budynki zostały odrestaurowane zgodnie z dawną niemiecką architekturą. Muzeum Oceanu Światowego z radziecką łodzią podwodną.

Jantarnyj (pol. Palminiki). Nadbałtyckie osiedle, którego obecna nazwa wywodzi się od rosyjskiego słowa jantar czyli bursztyn. W okolicach znajdują się bowiem jedne z największych na kuli ziemskiej pokłady bursztynu. Z tarasu widokowego kamieniołomu można obserwować proces jego wydobycia. Zwiedzanie Muzeum Bursztynu.

Mierzeja Kurońska. Mierzeja Kurońska to długi wąski półwysep na Morzu Bałtyckim oddzielający wody Bałtyku od wód Jeziora Kurońskiego. Do najciekawszych atrakcji Mierzei Kurońskiej jest spacer ścieżką turystyczną, podczas której można podziwiać ciągnące się kilometrami wielkie wydmy. „Tańczący las” to z kolei miejsce, gdzie większość drzew jest powykręcana w sposób naprawdę przedziwny.

W 2000 r. Mierzeja Kurońska została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zielenogradsk (pol. Koronowo) Nadmorski kurort, będący popularnym miejscem wypadów dla mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego, słynny z pijalni wody mineralnej. Do najciekawszych atrakcji Zielenogradska należą liczne rysunki i pomniczki kotów oraz muzeum im poświęcone. W 1824 r. miejscowość odwiedził Adam Mickiewicz w czasie swojej podróży do Sankt Petersburga.

Swietłogorsk Miasteczko nazywane „Rosyjskim Sopotem”. Spacer malowniczymi uliczkami pośród zabytkowych domków kurortu


OFERTY SPECJALNE