trasy

Kolumbia
07.11 – 18.11.2017 / 13 dni / cena: 4300 USD + 5750 PLN
ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym vanem
  • noclegi w hotelu 3*/4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami), w Parku Narodowym Tyrona – bungalowy
  • wyżywienie niepełne (2 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłaty za świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – BOGOTA

Przelot do Bogoty przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2 DZIEŃ: BOGOTA

Zwiedzanie Bogoty: Muzeum Złota, kościół św. Franciszka, Plac Bolivara i Casa de Nariño (rezydencja prezydentów), kaplica na wzgórzu Monserrate (panorama miasta), dzielnica La Candelaria. Wizyta w parafii prowadzonej przez księży pallotynów.

3 DZIEŃ: BOGOTA – CHIQUINQUIRA – BOGOTA

Przejazd Chiquinquira – miejscowości uważanej za religijną stolicę Kolumbii: bazylika Nuestra Señora del Rosario de Chiquinquira z cudownym obrazem Matki Bożej, patronki Kolumbii. Powrót do Bogoty.

4 DZIEŃ: BOGOTA – PEREIRA – HACIENDA VENECIA – MEDELLIN

Przelot do Pereira – miasta położonego w tzw. Zielonych Andach, będącego jednym z centrów „kolumbijskiej strefy kawy”. Wizyta w uprawiającej i produkującej kawę Haciendzie Venecia. Przejazd przez malownicze rejony Andów do Medellin.

5 DZIEŃ: MEDELLIN – EL PEÑOL – MEDELLIN

Zwiedzanie Medellin, zwanego „miastem wiecznej wiosny”: Zona Centro (z placem, na którym zgromadzono rzeźby najsłynniejszego kolumbijskiego artysty – Fernando Botero), katedra. Przejazd w okolice sztucznego jeziora Guatape, nad którego brzegami wznosi się 220. metrowy monolit skalny zwany El Peñol (dla chętnych okazja do wspinaczki na szczyt po około 750 stopniach). Powrót do Medellin.

6/7 DZIEŃ: MEDELLIN – SANTA MARIA – PARK NARODOWY TYRONA

Przelot z Medellin do Santa Marta. Przejazd do jedynego w swoim rodzaju rezerwatu przyrody – Parque Tyrona (zakwaterowanie w bungalowach, położonych w tropikalnej puszczy, na przedgórzu Sierra Nevada, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży Canaveral). Spacer z przewodnikiem – możliwość obserwacji unikatowej flory i fauny (małpy, papugi, kondory, żółwie, iguany). Możliwość plażowania na uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie plażach Parku Tyrona.

8 DZIEŃ: PARK NAROdOWY TYRONA – CARTAGENA

Przejazd z Parku Narodowego Tyrona malowniczą trasą wzdłuż Morza Karaibskiego do miasta Cartagena.

9 DZIEŃ: CARTAGENA

Zwiedzanie miasta: centrum kolonialne, katedra, Brama Zegarowa, Plac Celny z pomnikiem Krzysztofa Kolumba, Plac Karet z pomnikiem założyciela miasta Pedro Heredia, kościół i klasztor św. Piotra Klawer, twierdza San Felipe, wzgórze z klasztorem La Popa, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto.

10/11 DZIEŃ: CARTAGENA

Dni wolne przeznaczone na odpoczynek na plaży Bocagrande. Wycieczka szybką łodzią motorową na wyspę Baru (jedną z 27 Wysp Różańcowych), słynącą z plaży o idealnie białym piasku (Playa Blanca), raf koralowych, dziewiczej przyrody (lasy mangrowe, tropikalna fauna i flora).

12/13 DZIEŃ: CARTAGENA – BOGOTA – WARSZAWA

Przelot do Bogoty, następnie do Warszawy (z przesiadką).

przeczytaj artykuł: Kolumbia zadziwia …

OFERTY SPECJALNE

LIBAN
12.10 – 20.10.2017

Ojczyzna św. Charbela


 
czytaj
MEKSYK
07.11 – 16.11.2017

 


 
  czytaj
WIETNAM I KAMBODŻA
25.11 - 09.12.2017

 


 
  czytaj
IZRAEL
21.12 – 29.12.2017

Boże Narodzenie w Ziemi Świętej

czytaj