trasy

KOLUMBIA
14 dni, samolotowo – autokarowa
21.11 – 04.12.2023 / CENA: 3 990 USD + 7 150 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotami
  • przejazdy klimatyzowanym vanem/autokarem
  • noclegi w hotelach 3/4* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie niepełne (śniadania i kolacje)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – BOGOTA
Przelot z Warszawy do Bogoty (z przesiadką)

2. DZIEŃ: BOGOTA
Zwiedzanie Bogoty, metropolii malowniczo położonej na stokach Wschodniej Kordyliery Andów: wjazd kolejką na wzgórze Monserrate – nawiedzenie położonego na wysokości 3100 m n.p.m. klasztoru z kaplicą Czarnej Madonny oraz figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem; panorama miasta. Przejazd do Zipaquira – zwiedzanie „Solnej Katedry”, znajdującej się na najwyższych poziomach działającej kopalni soli (solne komaty i korytarze, droga krzyżowa, nawa główna z alegorią sceny stworzenia człowieka).

3. DZIEŃ: BOGOTA – PEREIRA
Dalsza część zwiedzania stolicy Kolumbii: Plac Bolivara, katedra, budynek parlamentu, Casa de Nariño (Pałac Prezydencki), kościół św. Franciszka. Zwiedzanie Muzeum Złota. Przelot do Pereiry – miasta położonego w Zielonych Andach w tzw. „trójkącie kawy”.

4. DZIEŃ: PEREIRA – MEDELLIN
Wizyta w typowym kolumbijskim miasteczku Salento, przejażdżka jeepami Willy’s do doliny Cocora Valley, słynącej z najwyższych na świecie „palm woskowych”. Wizyta na plantacji kawy. Po południu przelot do Medellin.

5. DZIEŃ: MEDELLIN
Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Kolumbii, zwanego ze względu na klimat „miastem wiecznej wiosny”: Zona Centro (z placem, na którym zgromadzono rzeźby najsłynniejszego kolumbijskiego artysty – Fernando Botero), katedra, wizyta w misji księży pallotynów.

6. DZIEŃ: MEDELLIN – EL PEÑOL – SANTA MARTA
Przejazd w okolice sztucznego jeziora Guatape, nad którego brzegami wznosi się 220-metrowy monolit skalny zwany El Peñol (dla chętnych okazja do wspinaczki na szczyt granitowej skały po 750 schodach). Przelot do Santa Marta – najstarszego miasta Kolumbii, położonego nad brzegiem Morza Karaibskiego (panoramiczne zwiedzanie centrum historycznego).

7. DZIEŃ: SANTA MARTA
Dzień przeznaczony na wypoczynek.

8. DZIEŃ: SANTA MARTA – PARK NARODOWY TYRONA – SANTA MARTA
Przejazd do jedynego w swoim rodzaju rezerwatu przyrody Parque Tyrona, położonego w tropikalnej puszczy na przedgórzu Sierra Nevada, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży Canaveral. Spacer z przewodnikiem – możliwość obserwacji unikatowej flory i fauny (małpy, papugi, kondory, żółwie, iguany). Powrót do Santa Marta.

9 DZIEŃ: SANTA MARTA – CARTAGENA de INDIAS
Przejazd z Santa Marta do Cartageny malowniczą trasą wzdłuż Morza Karaibskiego.

10 DZIEŃ: CARTAGENA de INDIAS
Zwiedzanie miasta, którego historyczna część została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: centrum kolonialne, katedra, Brama Zegarowa, Plac Celny z pomnikiem Krzysztofa Kolumba, Plac Karet z pomnikiem założyciela miasta Pedro Heredia, kościół i klasztor św. Piotra Klawer, twierdza San Felipe, wzgórze z klasztorem La Popa.

11-12 DZIEŃ: CARTAGENA de INDIAS
Dni przeznaczone na wypoczynek na plaży (opcjonalnie wycieczka szybką łodzią motorową na wyspę Gente del Mar*, jedną z 27 Wysp Różańcowych), słynącą z plaży o idealnie białym piasku, raf koralowych, dziewiczej przyrody (lasy mangrowe, tropikalna fauna i flora).

13/14 DZIEŃ: CARTAGENA – WARSZAWA
Przejazd na lotnisko w Cartagenie, przelot do Warszawy (z przesiadką).