trasy

MAROKO
Z widokiem na Atlantyk
12 dni, samolotowo – autokarowa
07.11 – 18.11.2024 / CENA: 1 790 EUR + 2 700 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie oraz obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • opiekę pilota pielgrzymkowego i księdza przewodnika
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – CASABLANKA
Przelot z Warszawy do Casablanki (z przesiadką ).

2. DZIEŃ: CASABLANCA – RABAT
Zwiedzanie meczetu Hassana II, medyny i placu Mohameda V, którego zabudowa jest ciekawym przykładem architektury kolonialnej, spacer uliczkami miasta z początku XX w. z architekturą art deco. Przejazd do Rabatu.

3. DZIEŃ: RABAT – MEKNES – FEZ
Wizyta przy pałacu królewskim, XII-wieczna wieża Hassana i Mauzoleum Mohameda V, spacer po malowniczo usytuowanej dzielnicy na skale Kasba Oudaja. Przejazd do Meknes, zwanego miastem murów, bram i minaretów: brama Bab El Mansour, mauzoleum sułtana Mulaja Ismaila, królewskie stajnie, cytadela. Przejazd do Fezu – religijnej stolicy Maroka.

4. DZIEŃ: FEZ
Całodzienny spacer labiryntem tysięcy uliczek medyny średniowiecznego Fezu, pośród warsztatów rzemieślniczych, kolorowych i pachnących straganów oraz historycznych zabytków: Uniwersytet Kajruański, medresa Bou Inania.

5. DZIEŃ: FEZ – IFRANE – MIDELT – ERFOUD – MERZOUGA
Przejazd przez region winnic i lasów cedrowych oraz góry Atlas z ośrodkiem narciarskim Ifrane, nazywanym „marokańską Szwajcarią”. Przejazd wzdłuż gajów palmowych do Mideltu, w kierunku Erfoud. Wyjazd samochodami terenowymi na pustynię do oazy Merzouga. Nocleg na pustyni.

6. DZIEŃ: MERZOUGA – TINGHIR – DADES – OUARZAZATE
Powrót samochodami terenowymi do Erfoudu. Przejazd pośród gajów palmowych w kierunku Tineghiru oraz wyjątkowej doliny rzek Todra i Dades (rejonu słynącego z uprawy róży damasceńskiej). Przejazd „drogą tysiąca kazb” do „miasta filmowców” – Ouarzazate.

7. DZIEŃ: OUARZAZATE – AIT BEN HADDOU – AGADIR
Zwiedzanie studia filmowego „Atlas” (w którym kręcono m.in. filmy „Lawrence z Arabii”, „Gladiator”, „Królestwo niebieskie”, „Jezus z Nazaretu” oraz sceny do „Gry o tron”). Zwiedzanie najwspanialszej twierdzy południowego Maroka – Ait ben Haddou. Przejazd do Agadiru.

8. DZIEŃ: AGADIR
Czas na odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim.

9. DZIEŃ: AGADIR – ESSAOUIRA
Wizyta w zrekonstruowanej twierdzy obronnej oraz na targu, gdzie można nabyć lokalne produkty (m.in. oliwę z oliwek, olej arganowy, przyprawy). Przejazd do Essaouiry – spacer przez port i uliczki pachnące drewnem tui, z której w tutejszych warsztatach powstają przedmioty ozdobne i użytkowe.

10. DZIEŃ: ESSAOUIRA – MARAKESZ
Odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd do Marakeszu.

11. DZIEŃ: MARAKESZ
Całodzienne zwiedzanie miasta: ogród Majorelle (należący niegdyś do Yvesa Saint Laurenta), medyna z meczetem Kutubia, mauretański Pałac Bahia (z 2 połowy XIX w.) oraz wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO plac Jamma el-Fna. Wieczór berberyjski.

12. DZIEŃ: MARAKESZ – WARSZAWA
Przelot z Marakeszu do Warszawy (z przesiadką).