trasy

NOWY JORK I OKOLICE
10 – dniowa, samolotowo – autokarowa
10.09 – 19.09.2023 / CENA: 3.900 USD + 4.800 PLN + koszt rejestracji ESTA lub wizy amerykańskiej, załatwianych indywidualnie


ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotami LOT
  • klimatyzowany transport
  • wyżywienie niepełne (śniadania amerykańskie i obiadokolacje)
  • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych
  • opłaty za świadczenia zwyczajowe
  • opłatę składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
  • opiekę duchową księdza/pilota
  • ubezpieczenie
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – NOWY JORK
Przelot na trasie: Warszawa – Nowy Jork polskimi liniami lotniczymi LOT.

2 DZIEŃ: NOWY JORK
Zwiedzanie Nowego Jorku: spacer przez Dolny Manhattan, wizyta na Wall Street z Budynkiem Giełdy Nowojorskiej oraz w odbudowanym po zamachach World Trade Center, podziwianie panoramy miasta z jednego z tarasów widokowych. Rejs statkiem na Liberty Island, na której znajduje się Statua Wolności.

3 DZIEŃ: NOWY JORK
Zwiedzanie Nowego Jorku c.d.: Środkowy Manhattan z katedrą św. Patryka, Broadway, przejazd w okolice Empire State Building i Crysler Building. Spacer po Central Park i czas wolny na 5 Avenue. Wieczorem dla chętnych okazja do wzięcia udziału w przedstawieniu na Broadway’u (dodatkowy koszt ok. 100 USD).

4 DZIEŃ: NOWY JORK – NIAGARA FALLS NY
Przejazd (ok. 8 godzin) do miasteczka Niagara Falls NY, słynącego z jednego z największych cudów przyrodniczych świata, wodospadu Niagara. Po drodze nawiedzenie sanktuarium Kateri Tekakwitha, pierwszej amerykańskiej świętej pochodzenia indiańskiego.

5 DZIEŃ: WODOSPAD NIAGARA
Rejs statkiem pod „czoło” wodospadu Niagara, wizyta w kilku punktach widokowych z panoramą kaskad wodospadu. Po południu przejazd w kierunku stanu Pensylwania.

6 DZIEŃ: FILADELFIA – DOYLESTOWN (AMERYKAŃSKA CZĘSTOCHOWA)
Zwiedzanie Filadelfii – kolebki państwowości Stanów Zjednoczonych: m.in. Independence Hall (z zewnątrz), w którym podpisano Deklarację Niepodległości i Konstytucję USA. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown.

7 DZIEŃ: WASZYNGTON
Zwiedzanie Waszyngtonu: bazylika Niepokalanego Poczęcia, wizyta pod Białym Domem, Budynek Kongresu i Biblioteka Kongresu (z zewnątrz), spacer po National Mall, gdzie znajduje się mauzoleum Lincolna i pomnik Waszyngtona.

8 DZIEŃ: ATLANTIC CITY
Przejazd do Atlantic City, kurortu położonego nad Oceanem Atlantyckim, znanego z wielu hoteli i kasyn. Nazywany jest on „Las Vegas wschodniego wybrzeża USA”.

9/10 DZIEŃ: ATLANTIC CITY – NOWY JORK – WARSZAWA
W godzinach przedpołudniowych relaks na plaży. Przejazd na lotnisko i przelot do Polski liniami lotniczymi LOT.

ESTA jest to oficjalne zezwolenie na podróż do USA. Nie mogą z niej skorzystać osoby, którym wcześniej odmówiono wizy do USA oraz osoby, które podróżowały do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii, Jemenu po 1 marca 2011 r. lub na Kubę po 12 stycznia 2021 r.

OFERTY SPECJALNE