trasy

RWANDA
Cud w sercu Afryki
11 dni, samolotowo – autokarowa
10.10 – 20.10.2024 / CENA: 1 690 USD + 6 090 PLN


ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem
 • przejazdy autokarem/busem
 • noclegi w ośrodkach misyjnych i domach rekolekcyjnych (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie pełne (3 posiłki)
 • opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych i świadczenia zwyczajowe
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego
 • wizę
 • opiekę księdza przewodnika
 • Msze św.
 • UWAGA! Wg obwiązujących w Rwandzie przepisów prawnych szczepienia nie są wymagane. Zachęcamy do zapoznania się z listą zalecanych działań ochronnych. Osoby, które w krótkim czasie przed pielgrzymką odwiedziły kraj endemicznego występowania żółtej febry – szczepienie przeciw tej chorobie jest obowiązkowe.

1 DZIEŃ: WARSZAWA– STAMBUŁ – KIGALI
Przelot do Kigali (z przesiadką w Stambule).

2 DZIEŃ: KIGALI
Zwiedzanie miasta: Centrum Gisozi upamiętniające ludobójstwo w 1994 roku, katedra św. Michała Archanioła, kawa w Hotelu „Milles Collines”.

3 DZIEŃ: KIGALI – BUTARE – SAVE – KIBEHO
Przejazd z Kigali do Kibeho. Postój w Butare (zwiedzanie Muzeum Narodowego Rwandy) i Save na terenie pierwszej katolickiej misji w Rwandzie, założonej w 1900 roku przez Ojców Białych ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich.

4 DZIEŃ: KIBEHO: SANKTUARIUM MARYI MATKI SŁOWA
Uczestnictwo we Mszy świętej z międzynarodową wspólnotą pielgrzymów i indywidualna modlitwa w „afrykańskim Lourdes”. Na terenie sanktuarium, będącego pod opieką księży pallotynów, znajdują się: Kaplica Objawień, kościół Matki Bożej Bolesnej, ścieżki Drogi Krzyżowej i różańcowe oraz kaplica wieczystej adoracji (ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju" poświęcony przez papieża Franciszka w Krakowie, który jest jednym z „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”). W miarę możliwości – wizyta w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Kibeho, prowadzonym przez polskie siostry franciszkanki Służebnice Krzyża.

5 DZIEŃ: KIBEHO – NYANZIE – RUHANGO – KABGAYI – KIGUFI
Przejazd do Kigufi. Po drodze: Nyanzie (zwiedzanie rezydencji króla Rwandy do 1959 r.), Ruhango (pallotyńskie Centrum Miłosierdzia Bożego), nawiedzenie Kabgayi (pierwsza bazylika na terenie Rwandy i siedziba biskupa).

6 DZIEŃ: KIGUFI – GISENYI – KIGUFI
Przejazd do Gisenyi – miasta położonego przy granicy z Kongiem, nad jeziorem Kivu. Przejazd wśród herbacianych pól, przez las Gishwati. Rejs po jeziorze Kivu możliwość odpoczynku i kąpieli w ciepłych źródłach.

7 DZIEŃ: KIGUFI – KINONI – RUHENGERI – RUHONDO
Wizyta w parafii Kinoni prowadzonej przez księży pallotynów u podnóża wulkanu Muhabura. Przejazd do Ruhengeri – prężnie rozwijającego się miasta na północy Rwandy. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Przejazd do Centrum Rekolekcyjnego Ruhondo.

8 DZIEŃ: RUHONDO – BASE – KIGALI
Powrót do Kigali. Przejazd przez górzysty teren, przystanek na plantacji herbaty.

9 DZIEŃ: KIGALI – PARK NARODOWY AKAGERA – KIGALI
Wczesny wyjazd (ok 4.30) na safari w Parku Narodowym Akagera. Ten leżący przy granicy z Tanzanią park obejmuje sawannowy obszar północno-wschodniej Rwandy (obserwacja flory i fauny parku: zebry, antylopy, hipopotamy, bawoły, guźce).

10/11 DZIEŃ: KIGALI – STAMBUŁ – WARSZAWA
Czas na zakupy i spacer po Kigali, w nocy przejazd na lotnisko i przelot do Polski (z przesiadką w Stambule).