trasy

USA
Wschodnie i Zachodnie wybrzeże
Pielgrzymka organizowana przez Biuro Apostolos
18 dni, samolotowo – autokarowa
10.07 – 27.07.2023 / CENA: 5800 PLN + 6200 USD (+koszty wizy)

ZAPEWNIAMY:
 • przelot rejsowym samolotem
 • pprzelot rejsowym samolotem
 • przelot wewnętrzny
 • na miejscu klimatyzowane busy
 • noclegi w hotelu/motelu *** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie)
 • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda (z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia)
 • wstępy
 • napiwki
 • opieka Księdza/Przewodnika
 • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych + COVID 19
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Wiza we własnym zakresie. W wypadku zniesienia wiz każdy indywidualnie załatwia internetowe zgłoszenie ESTA. Konieczny certyfikat szczepienia na COVID

DZIEŃ 1: WARSZAWA – NOWY YORK - NIAGARA
Przelot samolotem na trasie Warszawa - New York. Przejazd do hotelu.

DZIEŃ 2; NOWY JORK
Spacer po najsłynniejszej dzielnicy miasta – Manhattanie: początek ulicy Broadway, park Bowling Green, Trinity Church, historyczne miejsce po World Trade Center (Ground Zero), giełda nowojorska na Wall Street. Dolny Manhattan a w nim również słynne Chinatown oraz włoska dzielnica Little Italy. Podziwianie panoramy Manhattanu oraz okolic z tarasu widokowego jednego z wieżowców. Rejs statkiem wokół Manhattanu co pozwoli poznać lepiej charakter poszczególnych dzielnic miasta.

DZIEŃ 3; NOWY JORK- NIAGARA
Katedra św. Patryka, reprezentacyjna Piąta Aleja, Central Park, Dakota Building, Lincoln Center. Podróż w kierunku wodospadów Niagara (od strony amerykańskiej)

DZIEŃ 4: NIAGARA
Przejazd pod wodospady Niagara. Podziwianie słynnych kaskad wody z różnych punktów widokowych. Wizyta w Sanktuarium Fatimskiej.

DZIEŃ 5: FILADELFIA-DOYLESTOWN
Przejazd w kierunku Waszyngtonu. Po drodze FILADELFIA: Independence Hall, w którym 4 lipca 1776 roku podpisano opracowaną przez Thomasa Jeffersona Deklarację Niepodległości oraz w 1787 roku uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych, obowiązującą do dnia dzisiejszego. Wizyta w Doylestown na terenie tzw. Amerykańskiej Częstochowy gdzie zwiedzany będzie kościół, jego kaplice oraz polski cmentarz z grobami zasłużonych przedstawicieli Polonii jak również żołnierzy Armii Polskiej.

DZIEŃ 6: WASZYNGTON
Zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych: Biały Dom (rezydencja prezydenta), Kapitol (siedziba Kongresu), Biblioteka Kapitolska, Sąd Najwyższy, Mauzoleum Abrahama Lincolna, Mauzoleum II Wojny Światowej, pomnik Tadeusza Kościuszki, Kościół Prezydentów. Cmentarz Arlington, Bazylika Niepokalanego Poczęcia NMP.

DZIEŃ 7: WASZYNGTON - SAN FRANCISCO
Przelot do San Francisco. Zwiedzanie miasta kościół św. Piotra i Pawła gdzie swój ślub brali Marilyn Monroe oraz Joe DiMaggio, przejście najbardziej krętą ulicą świata – ulicą kwiatów Lombard Str. Rejs statkiem po Zatoce oraz Pacyfiku, pod mostem Golden Gate i wokół wyspy Alcatraz, na której znajdowało się słynne więzienie, przejazd do punktu widokowego przez słynny most Golden Gate.

DZIEŃ 8: PARK NARODOWY YOSEMITE
Malownicza trasa do pięknego parku narodowego Yosemite. Gigantyczne sekwoje w stanowisku Mariposa, cudowne wodospady z najwyższym na półkuli zachodniej Yosemite Falls, majestatyczne monolityczne wzniesienia El Capitan czy Half Dome a także polodowcowe jeziora i inne formy takiej właśnie rzeźby terenu.

DZIEŃ 9: LAS VEGAS
Przejazd do Las Vegas. Wieczorny spacer po mieście.

DZIEŃ 10: TAMA HOOVERA
Wyjazd na Tame Hoovera, która piętrzy wody rzeki Kolorado, tworząc największy sztuczny zbiornik USA Lake Mead.

DZIEŃ 11: KOLORADO - UTAH
Wyjazd do stanu Utah przez wąwóz rzeki Virgin. Dotarcie do urokliwego miasteczka Springdale leżącego u wrót parku narodowego Zion. Zobaczymy majestatyczność miejsca, które zostało nazwane przez pionierów tych terenów Syjonem. Przejazd do Cedar City.

DZIEŃ 12: KANION BRYCE
Wyjazd do parku narodowego Bryce Canyon. Oglądanie form skalnych powstałych tutaj w wyniku działalności erozyjnej wody, wiatru oraz wietrzenia. Iglice, okna skalne, grzyby. Wspaniałe panoramy gwarantowane.

DZIEŃ 13: WIELKI KANION
Całodzienne obcowanie z Kanionem Kolorado. Zatrzymanie się na kilku miejscach postojowych nad południową krawędzią kanionu co pozwoli doświadczyć jego wielkości i ogromu.

DZIEŃ 14: ARIZONA
Wyjazd do miasteczka Sedona w Arizonie. Dalsza trasa do Phoenix, tutaj wizyta w St Mary’s Basilica, krótkie zwiedzanie miasta, przejazd i zwiedzanie Scottsdale w okolicy stolicy Arizony.

DZIEŃ 15: LOS ANGELES
Wyjazd w kierunku Los Angeles. Po drodze wizyta w Joshua Tree National Park. Po przybyciu do Miasta Aniołów wizyta w El Pueblo czyli w miejscu gdzie zaczęła się historia miasta co związane jest z kościółkiem Matki Bożej Anielskiej. Wieczorem spacer po sławnej Alei Gwiazd w Hollywood.

DZIEŃ 16: LOS ANGELES
Przejazd przez centrum miasta gdzie mieści się min. Ratusz oraz Walt Disney Concert Hall i kultową Route 66 , która na tym odcinku nazywa się Santa Monica Bulvard na jedną z najsłynniejszych plaż na świecie - w Santa Monica. Czas wolny na plaży.

DZIEŃ 17: LOS ANGELES - WARSZAWA
Przygotowania do odlotu. Transfer na lotnisko i odlot do Polski.

DZIEŃ 18: WARSZAWA
Przylot do Polski.

OFERTY SPECJALNE