trasy

Tajlandia
14 dni, samolotowo – autokarowa
TERMIN: 17.11 – 30.11.2023 / CENA: 3 890 USD + 6 900 PLN

ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem
 • przejazdy autokarami i busami
 • noclegi w hotelach 4*/5* (pokoje 2-osobowe)
 • wyżywienie pełne (3 posiłki)
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego
 • ubezpieczenie
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.
  UWAGA! Zwiedzanie większości obiektów w Tajlandii odbywa się bez butów (można używać skarpetek). Kuchnia tajska jest bardzo pikantna.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – BANGKOK
Przelot z Warszawy do Bangkoku (z przesiadką).

2 DZIEŃ: BANGKOK
Przylot do Bangkoku.

3 DZIEŃ: BANGKOK
Zwiedzanie miasta: Pałac Królewski ze świątynią Szmaragdowego Buddy, przejażdżka długą łodzią motorową po rzece Chao Phraya i kanałach Bangkoku, świątynia Wat Arun. Wieczorny rejs statkiem po rzece Chao Phraya.

4 DZIEŃ: BANGKOK – KANCHANABURI
Wycieczka w okolice Bangkoku: pływający targ Damnoen Saduak. Nawiedzenie sanktuarium bł. Mikołaja Bunkerda Kitbamrunga w Sampran. Przejazd w okolice Kanchanaburi, a następnie łodziami do hotelu położonego w dżungli.

5 DZIEŃ: KANCHANABURI
Zwiedzanie Muzeum – Centrum Kolei Tajlandzko-Birmańskiej oraz cmentarza alianckich jeńców wojennych z czasów II wojny światowej. Spacer mostem na rzece Kwai, przejazd fragmentem trasy słynnej „Kolei Śmierci”..

6 DZIEŃ: KANCHANABURI – AYUTTHAYA
Zwiedzanie muzeum budowniczych kolei oraz spacer do Przełęczy Ognia Piekielnego – szczególnie trudnego i niebezpiecznego odcinka kolei. Przejazd do Ayutthaya – drugiej, historycznej stolicy państwa syjamskiego (od XIV do XVIII w.). Zwiedzanie świątyń Wat Phrasi Sanphet oraz Mongkhon Bophit (z jednym z największych w Tajlandii posągów Buddy wykonanym z brązu).

7 DZIEŃ: AYUTTHAYA – PHITSANULOK
Zwiedzanie letniego pałacu królewskiego Bang Pa In, zaskakującego różnorodną architekturą w stylu europejskim, chińskim i tajskim oraz świątyń Wat Niwet (buddyjska świątynia w stylu gotyku angielskiego) i Wat Mahathat (główna świątynia królewskiego miasta ze słynną twarzą Buddy „otuloną” korzeniami drzewa). Przejazd do Phitsanulok.

8 DZIEŃ: PHITSANULOK – SUKHOTHAI
Zwiedzanie świątyni Wat Phra Si Rattana Mahathat z wizerunkiem Buddy, uznawanym za najpiękniejszy w Tajlandii. Przejazd do Sukhothai. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO tzw. parku historycznego, prezentującego pozostałości królewskiej stolicy pierwszego państwa Tajów (świątynie: Wat Mahathat, Wat Si Sawai, Wat Sa Si oraz pomnik króla Ramy Khamhaenga).

9 DZIEŃ: SUKHOTHAI – CHIANG RAI
Przejazd do Chiang Rai. Po drodze postój nad jeziorem Phayao oraz zwiedzanie unikatowej, współczesnej „Białej Świątyni” w Rong Khun.

10 DZIEŃ: CHIANG RAI – SOP RUAK – CHIANG RAI
Wycieczka do wiosek górskich plemion (Yao i Akha). Przejazd w rejon tzw. Złotego Trójkąta. Zwiedzanie Muzeum Opium w Sop Ruak oraz przejażdżka łodzią po rzece Mekong, w rejonie spotkania trzech granic: Tajlandii, Laosu i Birmy.

11 DZIEŃ: CHIANG RAI – CHIANG MAI
Przejazd malowniczą górską drogą z Chiang Rai do Chiang Mai. Po drodze wizyta w San Kampaeng – miejscowości słynnej z rękodzieła artystycznego (m.in. manufaktura parasolek, szlifiernia kamieni szlachetnych, fabryka laki). Wieczorem kolacja z pokazem folklorystycznym.

12 DZIEŃ: CHIANG MAI
Wizyta w campie słoni. Po południu zwiedzanie świątyni na wzgórzu Doi Suthep.

13 DZIEŃ: CHIANG MAI – BANGKOK
Przelot z Chiang Mai do Bangkoku. Zwiedzanie Wat Pho (Leżącego Buddy) – najstarsza królewska świątynia w Bangkoku oraz Wat Traimit z ogromnym posągiem Złotego Buddy.

14 DZIEŃ: BANGKOK – WARSZAWA
Przelot z Bangkoku do Warszawy (z przesiadką).

przeczytaj artykuł: "Tajlandia – skarb Orientu"